Základní rozdělení kalhotek

Nejčastější typy dámských kalhotek:

Kalhotky Rio (nebo Full Brief Panty nebo Knickers) - klasické dámské kalhotky střižené od pasu po vrchní část stehen bez nohavičky. V pase mají všitý elastický pásek, někdy jemnou gumičku nebo krajkový lem.

Kalhotky (High Cut Briefs) - střih vychází z klasických kalhotek, mají větší vykrojení směrem k pasu a na stehnech. Klasické provedení je s elastickým páskem a lemem kolem vykrojení.

Kalhotky (Hipster nebo Low Rise) - kalhotky střižené od beder, vždy se sníženým pasem, buď střižené rovně nebo do písmene V, s výkrojem na stehnech nebo s krátkou nohavičkou.

Kalhotky (Boy Shorts) - jedná se o jemnější podobu pánských šortek/trenýrek, přiléhající k tělu, střižené od pasu vždy s nohavičkou.

Bikiny (Bikiny) - jsou střižené od beder, nemají nohavičku nebo je velmi krátká. V pase mají jemné elastické pásky nebo krajky.

Tanga - kalhotky, střižené od pasu (nebo od beder), vždy s výkrojem na stehnech. Modely mohou být sportovní i elegantní.

Thonga - (Thongs) - většinou bederní kalhotky, které mají na zadní části proužek látky mezi hýžděmi. V pase mají elastický pásek nebo krajku podle účelu použití.

G - Stringa - (G - Stringa) - miniaturní kalhotky, v pase s tenkým pruhem látky, vysoce vykrojené na stehnech. Mezi hýžděmi mají tenký proužek látky nebo šňůrku. Populárními se staly v 80. letech minulého století a modely najdeme i mezi erotickým spodním prádlem.

Bezešvé kalhotky - (Seamless) - stále populárnější typ. Dobře padnou na tělo a nemají žádné rušivé detaily v podobě švů nebo aplikací.

Spodky - (Tights nebo Long Johns) - dámské provedení pánských spodek, které jsou střižené od pasu s dlouhou nohavicí přiléhající k tělu. Vznikly na ochranu před chladem.

(zdroj proženy.cz)


Pokud se vám líbí krásné kalhotky, navštivte tanga a nebo další stránky o dámském spodním prádle korzety Další stránky o spodním prádle spodní prádlo lormar nebo italské spodní prádlo spodní prádlo axami